Žijeme z víry

Svátky ve farnosti

Víra se slaví

Prožívání některých významných svátků a slavností ve farnosti nám pomáhá k lepšímu pochopení a prohloubení naší víry. Slavení svátků nás naučí také tuto víru a radost sdělovat svému okolí.

Církev během 365 dní církevního roku nám dává možnost stále více pronikat do tajemství naší víry, jejímž středem je narození Ježíše Krista o Vánocích a jeho umučení, smrt a zmrtvýchvstání o Velikonocích.

Hody

V našem kostele si každoročně při hodech (druhá neděle v září) připomínáme den jeho posvěcení brněnským biskupem. Patrocinium kostela pak slavíme na svátek svatého kříže.

DŮLEŽITÉ INFORMACE A AKTUALITY

Vzhledem k přesunu ČR do 5. stupně PES od 27.12.2020 budou všechny bohoslužby opět jen online.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA LETOS PŘÍCHÁZÍ ONLINE

Pandemie koronaviru covid-19 a s tím související přijatá opatření posouvají TKS do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému (PES) nedovolují uskutečnit "koledu" v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Proto máte možnost se v době 1.-24.1.2021 zapojit do "virtuální" sbírky.

Podpořit TKS můžete zde. Děkujeme!

ONLINE KASIČKA

INFORMACE O SBÍRCE V BRNĚNSKÉ DIECÉZI