Žijeme z víry

Svátky ve farnosti

Víra se slaví

Prožívání některých významných svátků a slavností ve farnosti nám pomáhá k lepšímu pochopení a prohloubení naší víry. Slavení svátků nás naučí také tuto víru a radost sdělovat svému okolí.

Církev během 365 dní církevního roku nám dává možnost stále více pronikat do tajemství naší víry, jejímž středem je narození Ježíše Krista o Vánocích a jeho umučení, smrt a zmrtvýchvstání o Velikonocích.

Hody

V našem kostele si každoročně při hodech (druhá neděle v září) připomínáme den jeho posvěcení brněnským biskupem. Patrocinium kostela pak slavíme na svátek svatého kříže.

AKTUALITY

SYNODA

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ 2021/2022

POMOC LIDEM V NOUZI

AKTUÁLNÍ INFORMACE A MOŽNOSTI POMOCI:

ŘKF MORAVSKÁ NOVÁ VES - ZDE

DIECÉZNÍ CHARITA BRNO - ZDE

Upozornění: Vždy si ověřte zadané údaje, především pak číslo účtu. Dochází totiž k podvodům a finančním únikům.