Varhany
do 18. stol.
Nejstarší údaje o varhanách v lanžhotském kostele pochází z r. 1672. Tehdy na kúru, který se nacházel nad presbytářem, žádný nástroj nestál. O vedení zpěvu a hudební doprovod mší se však po léta staral vždy pověřený obecní učitel.
Dále však již víme o nástroji, který 18. března 1707 při svém vpádu zničili kurucové. Bohužel se nedochovaly žádné upřesňující informace o dispozici. R. 1718 byly pořízeny nové varhany, jejichž dispozice se také nedochovala.
19. so
Před současným nástrojem Lanžhot (po obnově zčásti vyhořelého chrámu po velkém požáru obce v r. 1850) užíval v letech 1854–1892 nástroj brněnského varhanáře Františka Harbicha (mechanická traktura, I+P/9). V roce 1892 byly převezeny do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mikulčicích, odkud byly v roce 1981 převezeny do Dražovic. Zde se nachází dodnes.
Nynější varhany jsou zajímavým nástrojem z dílny varhanářů Eduarda a Wilhelma Braunerových z Uničova. Zajímavé jsou zejména v tom, že jejich traktura je mechanicko-pneumatická, tudíž kombinace dvou dohromady, což nebylo a není obvyklé a také to byl dosti riskantní krok. Dnes se ukazuje, že atypická stavba celého nástroje působí čas od času poruchy, které by se u klasických nástrojů třeba ani nevyskytly. ZaplaťPánBůh se však nejedná o větší problémy, které by znemožňovaly varhanní doprovod mší.
V průběhu let byly opravovány pouze amatérskou cestou a navíc sporadicky, pouze když se vyskytl větší problém. Generální oprava proběhla až v letech 2018–2019 pod vedením varhanáře Tomáše Jeřábka, nově požehnány byly 3. března 2019, tehdejším pomocným brněnským biskupem Mons. Pavlem Konzbulem.
Dispozice: 1 manuál (C – f3; 47 kláves); 1 pedálnice (C – c2; 26 pedálů)
I. MANUÁL PEDÁL
Salicional 8' Cello 8'
Gamba 8' Principal 8'
Gemshorn 4' Subbas 16'
Principal 8'
Prinz Octav 4'
Mixtur 2 + 2/3'
Bourdon 8'
Gedect 16'
Flaut Amb. 8'
PEVNÉ KOMBINACE + SPOJKY + JINÉ VYBAVENÍ
Strom (světlo, resp. lampa)
Piano
Mezzoforte
Forte
Pleno
Octav Coppel
Pedal Coppel (I/P)
Wind