8. diecézní pouť rodin

Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou se bude v brněnské diecézi konat pod záštitou biskupa Vojtěcha Cikrleho letos již po osmé, a to v sobotu 27. srpna 2011 od 9.00 do 16.00 hodin.
Brno, Žďár nad Sázavou: Motto letošního setkání zní: "Křest – velký Boží dar", což koresponduje s tématem přípravy na jubilejní rok 2013, kdy si budeme připomínat 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu. V rámci celodenního programu jsou pro děti připraveny nejrůznější hry, tvořivé dílny či plavba na lodičkách, chybět nebude ani program pro mládež, program pro seniory, vystoupení hudební skupiny Zhasni, loutkové představení divadla Bedruňka, přednáška P. Bogdana Sikory OFMConv. a další.
Program:
9.00 hodin - úvodní program na pódiu
10.00 hodin - pontifikální mše svatá - celebruje brněnský biskup Vojtěch Cikrle
cca od 12.00 hodin: programy na nádvořích, zahradách a v sálech zámku.
15.45 hodin: závěrečná modlitba a požehnání.
Moderátorem bude Luděk Strašák z Radia Proglas.
Po skončení pouti naváže další program v rámci Klášterní noci.
Po celou dobu programu je možnost prohlídky areálu kláštera, muzeí, zámku a Santiniho chrámu Zelená hora pro rodiny zdarma.

DŮLEŽITÉ INFORMACE A AKTUALITY

Vzhledem k přesunu ČR do 5. stupně PES od 27.12.2020 budou všechny bohoslužby opět jen online.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA LETOS PŘÍCHÁZÍ ONLINE

Pandemie koronaviru covid-19 a s tím související přijatá opatření posouvají TKS do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému (PES) nedovolují uskutečnit "koledu" v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Proto máte možnost se v době 1.-24.1.2021 zapojit do "virtuální" sbírky.

Podpořit TKS můžete zde. Děkujeme!

ONLINE KASIČKA

INFORMACE O SBÍRCE V BRNĚNSKÉ DIECÉZI