V neděli začne Rok biřmování

V neděli 27. listopadu 2011 začíná adventní doba. Církev v České republice zároveň v tento den zahajuje další rok přípravy na výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje - Rok biřmování.

Biskupové Čech a Moravy povzbuzují farnosti, aby během Roku biřmování do svých pastoračních progamů zařadily prvky, které pomohou žít z bohatství svátosti biřmování. Někte ré nápady, které je možné v rámci Roku biřmování využít, přineslo například Pastorační středisko Arcibiskupství pražského. To zdůrazňuje dvě základní roviny tématu biřmování: přípravu biřmovanců na přijetí svátosti biřmování a obnovu svátosti biřmování pro ty, kteří ji už přijali.

DŮLEŽITÉ INFORMACE A AKTUALITY

Vzhledem k přesunu ČR do 5. stupně PES od 27.12.2020 budou všechny bohoslužby opět jen online.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA LETOS PŘÍCHÁZÍ ONLINE

Pandemie koronaviru covid-19 a s tím související přijatá opatření posouvají TKS do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému (PES) nedovolují uskutečnit "koledu" v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Proto máte možnost se v době 1.-24.1.2021 zapojit do "virtuální" sbírky.

Podpořit TKS můžete zde. Děkujeme!

ONLINE KASIČKA

INFORMACE O SBÍRCE V BRNĚNSKÉ DIECÉZI