V neděli začne Rok biřmování

V neděli 27. listopadu 2011 začíná adventní doba. Církev v České republice zároveň v tento den zahajuje další rok přípravy na výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje - Rok biřmování.

Biskupové Čech a Moravy povzbuzují farnosti, aby během Roku biřmování do svých pastoračních progamů zařadily prvky, které pomohou žít z bohatství svátosti biřmování. Někte ré nápady, které je možné v rámci Roku biřmování využít, přineslo například Pastorační středisko Arcibiskupství pražského. To zdůrazňuje dvě základní roviny tématu biřmování: přípravu biřmovanců na přijetí svátosti biřmování a obnovu svátosti biřmování pro ty, kteří ji už přijali.

AKTUALITY

SYNODA

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ 2021/2022

POMOC LIDEM V NOUZI

AKTUÁLNÍ INFORMACE A MOŽNOSTI POMOCI:

ŘKF MORAVSKÁ NOVÁ VES - ZDE

DIECÉZNÍ CHARITA BRNO - ZDE

Upozornění: Vždy si ověřte zadané údaje, především pak číslo účtu. Dochází totiž k podvodům a finančním únikům.